Nasze dziedzictwo

Ecorys jest jedną z najstarszych firm doradczych na naszym kontynencie. Jej korzenie sięgają roku 1929, gdy grono biznesmenów z Rotterdamu powołało fundację Holenderski Instytut Ekonomiczny (Dutch Economical Institute –  NEI), którego ideą założycielską było stymulowanie badań umożliwiających ograniczenie zjawiska pauperyzacji i rozwarstwienia społecznego. Działalność NEI koncentrowała się na publikowaniu raportów o tematyce ekonomicznej, Instytut utrzymywał również bliskie relacje z Uniwersytetem Erazma w Rotterdamie. 

Przez ponad trzydzieści lat członkiem zarządu Ecorys był profesor Jan Tinbergen, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii – to pod jego przewodnictwem NEI zyskał status organizacji eksperckiej w zakresie badań stosowanych nad strategiami ekonomicznymi. Rozwój Instytutu stymulował zarówno rynek wewnętrzny w samej Holandii, jak i cały wschodzący rynek europejski, w obszarze badań i doradztwa strategicznego. W związku z jego sukcesem rynkowym, działalność komercyjna NEI została oddzielona od badań naukowych, choć obecnie Ecorys nadal pozostaje w zażyłym stosunku ze światem akademickim.

Dzisiejszy Ecorys to niezależna, globalna organizacja zajmująca się doradztwem, w tym badaniami i analizami z dziedziny ekonomii stosowanej, powstała w 2000 roku w wyniku fuzji NEI, Kolpron Consultants BV (Rotterdam) oraz ECOTEC Research and Consulting (Birmingham, Wielka Brytania), która zatrudnia ponad pięciuset konsultantów na terenie ośmiu krajów. Klientów z sektora prywatnego, publicznego i pozarządowego obsługują biura w Ankarze, Amsterdamie, Brukseli, Birmingham, Leeds, Londynie, New Delhi, Oksfordzie, Madrycie, Rotterdamie, Sofii i Warszawie. Dodatkowo, firma posiada swoje przedstawicielstwa w Bangladeszu, w Jordanii, na Karaibach, w Lesoto, na Ukrainie, w Rumunii, w Singapurze, w Stanach Zjednoczonych, w Zambii oraz w Zimbabwe.

Wizja
Naszą firma dąży do pozycji czołowej firmy doradczej o zasięgu międzynarodowym, poszukującej rozwiązań w kwestiach najważniejszych dla współczesnego społeczeństwa.

Misja
Dzięki światowej klasy konsultingowi opartemu na badaniach, pomagamy klientom prywatnym i publicznym w podejmowaniu i wdrażaniu świadomych decyzji mających pozytywny wpływ na społeczeństwo.

Pracujemy zgodnie z przejrzystym "Kodeksem Etyki w Biznesie". Nasze procedury operacyjne są certyfikowane ISO9001 (jakość) i ISO14001 (środowisko). Wszystko to pozwala świadczyć naszym Klientom najwyższej jakości usługi w sposób odpowiedzialny i niezależny. 

  • Kliknij tutaj, aby poznać katalog naszych produktów i usług
  • Kliknij tutaj, aby zapoznać się z "Kodeksem Etyki w Biznesie" grupy Ecorys 

Sound analysis, inspiring ideas