Trade Milk – European Dairy Treasures

Klient: 

Polska Izba Mleka; Polska Federacja Hodowców Bydła i Przetwórców Mleka

W latach 2015-2017 realizowaliśmy projekt „Trade Milk – European Dairy Treasures”, czyli program promujący wysokiej jakości produkty mleczne pochodzące z Unii Europejskiej oraz zachęcający do ich zakupu poprzez nawiązanie relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Informując o wysokich standardach produktów europejskich, to trzyletnie przedsięwzięcie miało również charakter edukacyjny, koncentrując się szczególnie na promocji jogurtów, serów żółtych i dojrzewających, mleczek smakowych czy mleka w proszku.

W maju 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą misję B2B do Szanghaju dla polskich producentów mleka i przetworów mlecznych, w ramach której przeprowadzone zostały seminaria i spotkania z potencjalnymi chińskimi partnerami – na samych targach SIAL China 2015 zbudowano stanowisko promocyjne o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. W kolejnym roku, podczas drugiej misji gospodarczej do Szanghaju, odbyło się ponad trzydzieści spotkań w formule B2B, z kolei na stanowisku targowym przez cały czas trwania wydarzenia prowadzone były pokazy kulinarne, a przygotowywane w ich trakcie łatwe potrawy wykorzystujące europejskie produkty mleczne spotkały się z dużym zainteresowaniem rzeszy chińskich uczestników targów SIAL China 2016. Nowinką na stanowisku targowym podczas ostatniej edycji programu w roku 2017 była zaprojektowana specjalnie na potrzeby targów SIAL China 2017 interaktywna gra wykorzystująca technologię Augmented Reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach kampanii zrealizowane zostały następujące działania:

  • coroczna, kompleksowa organizacja i obsługa strefy „Trade Milk” na największych targach branży spożywczej (SIAL China w Szanghaju)
  • organizacja spotkań B2B w ramach misji gospodarczych dla uczestników projektu
  • organizacja konferencji prasowych
  • media relations
  • produkcja materiałów informacyjnych, gadżetów oraz książek kulinarnej
  • zaprojektowanie oraz produkcja serwisu www kampanii oraz filmu promocyjnego
  • prowadzenie biura prasowego
  • realizacja wysyłek kreatywnych oraz śniadań prasowych